Shows:

Competitions:

Raad van Beheer ism KC de Kempen — Eindwedstrijd MASTERS » Open Small » Results

Jumping (Individual)

Rank R/O Competitor Time Refusals Touches Faults Score
1 7 Marian Bruine de BruinDot | Shetland Sheepdog 34.22
2 9 Cathrine SondergaardStorm | kruising 36.44
3 2 Ria van VlijmenDaisy | boomertje 37.90
4 10 Inge ThieFynn | Dutch Smoushond 40.56 0.56
5 12 Gerrit ElgersmaStavo | épagneul nain continental papillon 37.34 1 5.00
6 19 Michelle BolgerBailey | dwerg pincher 38.96 1 5.00
DSQ 5 Danielle van DamHummer | jack russell terriër
DSQ 4 Bert DoppenbergKruimel | jack russell / yorkshire terriër
DSQ 14 Lisa ElsendoornFlip | Jack Russell Terrier
DSQ 21 Marissa FigeeZenzi | Poodle, Miniature (Orange fawn)
DSQ 8 Peter HenninkLucca | Shetland Sheepdog
DSQ 11 Anouk HerijgersBinky | boerenfox
DSQ 13 Laura HoffTika | Shetland Sheepdog
DSQ 17 Karen PostemaTjipp | sheltie x dwergkees
DSQ 16 Michèle Taffijn-du BoisDinky Dutch | Shetland Sheepdog
DSQ 3 Michèle Taffijn-du BoisEscada | Shetland Sheepdog
DSQ 6 Anne-René van WissenMighty Mirre | Jack Russell Terrier
DSQ 20 Paula van ZutphenSaartje | Poodle, Medium (Orange fawn)

Course information

Judge

Frank Gers (BE)

Length

150.00 meter

Standard Course Time

40 seconds

Maximum Course Time

60 seconds

Overall (Individual)

Rank R/O Competitor Time Score
1 9 Cathrine SondergaardStorm | kruising 79.98
2 12 Gerrit ElgersmaStavo | épagneul nain continental papillon 78.80 5.00

Course information

Judge

Frank Gers (BE)

Length

1.00 meter

Standard Course Time

90 seconds

Maximum Course Time

90 seconds

Vast Parcours (Individual)

Rank R/O Competitor Time Refusals Touches Faults Score
1 12 Gerrit ElgersmaStavo | épagneul nain continental papillon 41.46
2 9 Cathrine SondergaardStorm | kruising 43.54
3 8 Peter HenninkLucca | Shetland Sheepdog 46.96 1 5.00
4 16 Michèle Taffijn-du BoisDinky Dutch | Shetland Sheepdog 36.34 2 10.00
5 17 Karen PostemaTjipp | sheltie x dwergkees 50.10 1 3 22.10
DSQ 19 Michelle BolgerBailey | dwerg pincher
DSQ 7 Marian Bruine de BruinDot | Shetland Sheepdog
DSQ 5 Danielle van DamHummer | jack russell terriër
DSQ 4 Bert DoppenbergKruimel | jack russell / yorkshire terriër
DSQ 14 Lisa ElsendoornFlip | Jack Russell Terrier
DSQ 21 Marissa FigeeZenzi | Poodle, Miniature (Orange fawn)
DSQ 11 Anouk HerijgersBinky | boerenfox
DSQ 13 Laura HoffTika | Shetland Sheepdog
DSQ 3 Michèle Taffijn-du BoisEscada | Shetland Sheepdog
DSQ 10 Inge ThieFynn | Dutch Smoushond
DSQ 2 Ria van VlijmenDaisy | boomertje
DSQ 6 Anne-René van WissenMighty Mirre | Jack Russell Terrier
DSQ 20 Paula van ZutphenSaartje | Poodle, Medium (Orange fawn)

Course information

Judge

Frank Gers (BE)

Length

176.00 meter

Standard Course Time

48 seconds

Maximum Course Time

75 seconds